میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲
 
 
گروه‌های فلسطینی در آستانه روز قدس تاکید کردند
مقابله فراگیر با اشغالگران
مقابله فراگیر با اشغالگران
 

ملت فلسطین در حالی برای برگزاری روز قدس آماده می‌شوند که یکی از اعضای ارشد جهاد اسلامی ضمن اعلام اینکه فلسطین با یکی از خطرناک‌ترین مراحل توطئه روبه‌روست، اصل و اساس را مقابله فراگیر با رژیم صهیونیستی خواند.
«داوود شهاب» از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، فلسطین با یکی از خطرناک‌ترین مراحل توطئه روبه‌روست که مسأله فلسطین و تجاوز به حقوق آن در سایه کابینه جدید رژیم صهیونیستی را هدف گرفته است.وی در گفت‌وگو با وبگاه لبنانی «العهد»، از سران سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» درخواست کرد، سلسله اقداماتی را برای حمایت از حقوق و اصول ملت فلسطین در پیش بگیرند که در مقدمه آنها تشکیل چارچوب رهبری ساف با هدف بازنگری کامل در سیاست ۲۵ سال اخیر است؛ دیگر اینکه یک راهبرد ملی برای مقابله با اشغالگر و به دور از تمام توافق‌های امضا شده میان ساف و این رژیم اتخاذ و هماهنگی امنیتی لغو شود.شهاب ادامه داد: اگر اقدام میدانی وجود نداشته باشد مقابله دیپلماتیک به تنهایی کفایت نمی‌کند. این اشتباه بزرگی است که تشکیلات خودگردان همچنان از گفتمان سیاسی مبنی بر دولت فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ سخن می‌گوید و این در حالی است که اسرائیل چیزی از مرزهای ۶۷ باقی نگذاشته که بتوان بر سر آن مذاکره کرد. خبر دیگر آنکه در دیدار و گفت‌وگوی طرف‌های فلسطینی با جنبش «امل» لبنان بر ضرورت مقابله با طرح اشغال اراضی کرانه باختری و نیز حفظ حق بازگشت آوارگان تأکید شد.در بیانیه‌ای که به این منظور صادر شده به تلاش گسترده برای کنار زدن کسانی که به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی می‌آورند، فراخوانده شده است. از سوی دیگر سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن گفت که مدیریت اوقاف و امور مسجد الاقصی مسئول اتخاذ تصمیمات مربوط به پیشگیری از ویروس کروناست.
همچنین سخنگوی حماس وعده وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به خانواده‌های نظامیان اسیر اسرائیلی برای بازگرداندن فرزندانشان را بازی با احساسات آنها خواند.

کد مطلب: 113834
 
Share/Save/Bookmark