میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۵
 
 
بحران‌ اقتصادی، ناتوانی در برابر کرونا و دیکتاتوری نخست وزیر صهیونیست‌ها در پی داشت
تظاهرات هزاران اسرائیلی برای سرنگونی نتانیاهو

در ادامه بحران سیاسی در سرزمین‌های اشغالی و در حالی که بحران کرونا و چالش های اقتصادی و دیکتاتوری نتانیاهو بحران را در این اراضی تشدید کرده، هزاران معترض در سرزمینهای اشغالی با برگزاری تظاهرات در برابر محل اقامت نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار استعفای او شدند.
همزمان با اعتراضات به نحوه برخورد کابینه رژیم صهیونیستی با شیوع بیماری همه گیر کرونا، هزاران معترض در سرزمین‌های اشغالی در برابر محل اقامت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در شهر بیت المقدس تظاهرات کرده و خواستار استعفای وی شدند.برخی از معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها عباراتی همچون «فساد نتانیاهو حال ما را بهم می زند» و یا «نتانیاهو، استعفا» نقش بسته بود.یکی از معترضان که برای شرکت در این تظاهرات از تل آویو به بیت المقدس آمده بود به خبرگزاری فرانسه گفت که «مرگبارترین ویروس کووید -۱۹ نیست؛ بلکه فساد است».گفتنی است که نتانیاهو در ماه ژانویه به فساد، رشوه خواری و خیانت در امانت محکوم شد. در همین حال ۸۳ سازمان فعال در عرضه حقوق بشر خواستار بازجویی از مقامات صهیونیستی در خصوص جنایت هایشان علیه فلسطینیان شدند.۳۵ سازمان فلسطینی، پنج سازمان منطقه‌ای و ۴۳ سازمان بین المللی بیانیه مذکور را امضا کرده‌اند.این سازمان‌ها خواستار تحقق عدالت بین المللی و بازجویی از مقامات صهیونیستی و متوقف کردن سیاست این رژیم در تیراندازی به سمت فلسطینی‌ها به قصد کشتن آنها شدند.
در این بیانیه آمده است، ۲۳ ژوئن رژیم صهیونیستی احمد عریقات از ساکنان ابودیس را در کرانه باختری به شهادت رساند. سربازان اسرائیلی‌ بدون دلیل و بی آن که وی جان آنها را تهدید کند یا خطری بایشان داشته باشد به سمت او تیراندازی کرده و او را به شهادت رساندند. همچنین «نبیل شعث» مشاور «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان اعلام کرد، ۲۳ کشور در اتحادیه اروپا برای مقابله با طرح اشغال کرانه باختری و «معامله قرن» در کنار تشکیلات خودگردان هستند و تنها دو کشور اتریش و جمهوری چِک باقی مانده‌اند که رایزنی‌ با آنها برای پیوستن به ۲۳ کشور دیگر در جریان است.
خبر دیگر آنکه موشه یعلون وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی با بیان اینکه در زمان رونمایی از معامله قرن، آمریکا با پیشبرد طرح اشغال موافقت نکرده بود، گفت تل‌آویو باید صحبت کردن درباره این طرح را متوقف کند. از سوی دیگر در ادامه هشدارهای مقامات نظامی رژیم صهیونیستی درباره عواقب طرح اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری، «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش این رژیم دوباره درباره ناآرام شدن کرانه باختری هشدار داد.به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، کوخاوی شامگاه سه‌شنبه طی سخنرانی در مراسم معارفه فرمانده جدید ستاد مرکزی ارتش اسرائیل اذعان کرد شرایط در کرانه باختری بالقوه برای بی‌ثباتی مناسب است. خبر دیگر آنکه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در واکنش به شایعاتی که شبکه سعودی العربیه علیه حماس به راه انداخته، تأکید کرد، هدف از تبلیغات العربیه، آسیب رساندن به مقاومت ملت فلسطین و اعتماد آنان به طرح آزادسازی خاک این کشور است.حماس خاطر نشان کرد، اقدامات العربیه و سایر شبکه‌های ضد مقاومت، به صورت کامل با سیاست‌های رژیم صهیونیستی و طرح‌های مستمر این رژیم برای تجاوز به ملت فلسطین هم‌خوانی دارد. شبکه سعودی العربیه طی روزهای گذشته به حماس و شاخه نظامی آن یعنی «گردان‌های القسام» بشدت حمله کرده است.

کد مطلب: 114518
 
Share/Save/Bookmark