میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸
 
 
سیاست مجازی
توئیت اتمی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشومان در سالگرد حمله هسته‌ای ایالات متحده به هیروشیما که به مرگ بیش از ۸۰ هزار انسان منجر شد، ضمن یادآوری این حادثه نوشت: در سال ۱۹۴۵ و در چنین روزی، آمریکا به اولین و تنها کشوری بدل شد که از سلاح هسته‌ای، آن هم بر روی یک مرکز شهری استفاده کرده است. اکنون و پس از ۷۳ سال، نظامی‌گری آمریکا که دست به توسعه زرادخانه گسترده هسته‌ای زده و در تعارض با ان‌پی‌تی حاضر به نابودی آن نیست، و بی‌اعتنایی کامل آن به حیات بشر از بین نرفته است.آمریکا در روزهای پایانی جنگ دوم جهانی با حمله به دو شهر ژاپنی هیروشیما و ناگازاکی، بیش از ۱۲۰ هزار نفر را به کام مرگ فرستاد.

کنایه رضا رشیدپور به حیدری
رضا رشیدپور که مجری مصاحبه پیشین رئیس‌جمهور در تلویزیون بود، در توئیتی تازه به گفت‌و‌گوی حسن روحانی واکنش نشان داد و با لحنی کنایه‌آمیز مطلبی را نوشت. او که در مصاحبه قبلی روحانی مقابل رئیس‌جمهور نشسته بود، نوشت: مرتضی جان سلام برسون و بگو فلانی خیالش راحته. شیرینی هم نخر خودشون دارن. فدات شم.

عربستان علیه کانادا
فعالان شبکه‌های اجتماعی با تصویری عجیب در حساب کاربری "اینفوگرافیک عربستان" علیه کانادا روبه‌رو شدند که یادآور حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بود.
وزارت اطلاع‌رسانی عربستان در تلاشی ناامیدانه برای مهار پیامدها، پس از آنکه حساب کاربری "اینفوگرافیک عربستان" یک توئیت حاوی تصویر گرافیکی از یک هواپیمای کانادایی به مقصد تورنتو را که حملات ۱۱ سپتامبر را تداعی می‌کرد، منتشر کرد و موجب جنجال در شبکه‌های اجتماعی شد، این حساب را موقتا بست. این طرح گرافیکی جنجال به پا کرده و ریاض را به تهدید کانادا به حملاتی مشابه حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ متهم کرد.

کد مطلب: 105546
 
Share/Save/Bookmark