میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
 
 
یورش نظامیان صهیونیست به مسجد‌الاقصی در عید قربان
یورش نظامیان صهیونیست به مسجد‌الاقصی در عید قربان
 

صد‌ها نظامی صهیونیست در روز عید قربان به مسجدالاقصی یورش بردند و به نمازگزاران فلسطینی با نارنجک‌های صوتی و گلوله‌های پلاستیکی حمله کردند
صد‌ها نظامی صهیونیست در روز عید قربان به مسجدالاقصی یورش بردند و به نمازگزاران فلسطینی با نارنجک‌های صوتی و گلوله‌های پلاستیکی حمله کردند، ده‌ها نمازگزاران زخمی و شمار زیادی بازداشت شدند. درگیری از آنجا آغاز شد که شهرک نشینان در گروه‌های مختلف برای ورود به صحن براق تلاش می‌کردند. همزمان با دعوت از هزاران فلسطینی به منظور یاری رساندن به مسجد الاقصی، رژیم صهیونیستی نیز نظامیان بیشتری را به مسجدالاقصی اعزام کرد. در نخستین واکنش‌ها، "ابومجاهد" سخنگوی کمیته‌های مردمی مقاومت فلسطین، موضع گیری ضعیف بعضی کشور‌های عربی را علت این توطئه چینی‌ها دانست.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به اشغالگران صهیونیست هشدار داد که مسجد القصی خط قرمز بوده و ملت فلسطین در حمایت از آن سستی نخواهد کرد. حماس در بیانیه مطبوعاتی تاکید کرد: «جنون اشغالگران که به دنبال هتک حرمت مسجد الاقصی هستند علیه آنها باز خواهد گشت و رژیم صهیونیستی مسئول این تجاوز آشکار است که به انفجار اوضاع منجر خواهد شد.» حماس افزود: «ملت ما بارها پایبندی خود به مسجد الاقصی و آمادگی کامل برای دفاع از حرمت آن و باطل کردن توطئه اشغالگران برای یهودی‌سازی و تقسیم آن اثبات کرده‌ است.»
وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خبر داد که روز یکشنبه ۱۷۲۹ صهیونیست وارد مسجد الاقصی شدند. در بیانیه دفتر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی آمده است که این رژیم طی چهار سال گذشته توانسته سیطره خود بر مسجد الاقصی را تقویت بخشد. جنبش جهاد اسلامی طی بیانیه‌ای خواستار تشدید انتفاضه و مقاومت به عنوان تنها گزینه برای شکست اشغالگران صهیونیست شد. در پی این اقدامات، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اشغالگران صهیونیست را مسئول کامل پیامدهای خصومت‌ها و جنایت‌هایش معرفی کرد. این جنبش در بیانیه مطبوعاتی تاکید کرد که اقدامات اشغالگران با واکنش فلسطینی‌ها مواجه خواهد شد و ملت مقاوم فلسطینی هرگز در برابر این دشمن که به دنبال اشغال سرزمین و مقدسات است سستی نخواهد ورزید.

کد مطلب: 110324
 
Share/Save/Bookmark