میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴
 
 
شليک گاز اشک‌آور ماموریت پهپادهای قاتل صهیونیستی

در دور جدید سرکوب فلسطینی‌ها، نظاميان رژيم صهيونيستي براي شليک گاز اشک‌آور به طرف فلسطيني‌ها از هواپيماهاي بدون سرنشين استفاده کردند.
نظاميان صهيونيست از يک فروند هواپيماي بدون سرنشين براي شليک گاز اشک‌آور به طرف تظاهرکنندگان فلسطيني در مجاورت مرزهاي نوار غزه استفاده کردند. رسانه‌هاي اسرائيلي گزارش دادند استفاده از پهپادها براي شليک گاز اشک‌آور در مرحله آزمايشي قرار دارد و هنوز به مرحله اجراي نهايي نرسيده است . منابع خبري اسرائيلي اعلام کردند به احتمال زياد نظاميان گارد مرزي اسرائيل مستقر در کرانه باختري رود اردن در آينده به اين نوع پهپادها مجهز خواهند شد. يک منبع پزشکي گفت دانشجويان دانشگاه برزيت از بزرگترين دانشگاه‌هاي فلسطين در اعتراض به حمله هفته گذشته نظاميان صهيونيست به اين دانشگاه، روز دوشنبه در شمال شهر رام‌الله تظاهرات کردند.
خبر دیگر آنکه معاون شهردار قدس اشغالی به اتهامات مختلف فساد مالی از جمله ارتشا، کلاهبرداری و جرائم مالیاتی بازداشت شد. به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» تورگمان به همراه ۵ مقام دیگر در شهرداری قدس، به اتهامات ارتشاء، کلاهبرداری، خیانت در امانت، سوء‌استفاده از قدرت و جرائم مالیاتی بازداشت شد. مقامات امنیتی می‌گویند تورگمان که ریاست کمیته ساخت‌وساز شهر قدس اشغالی را نیز برعهده دارد، به دریافت پول در ازای دادن مجوزهای غیرقانونی برای احداث ساختمان‌های یهودی‌نشین در این شهر نیز متهم است.
از سوی دیگر رزمایش نظامی ارتش رژیم صهیونیستی برای مقابله با عملیات‌های استشهادی، در غرب کرانه باختری آغاز شد. به نوشته وبگاه «یدیعوت آحارونوت» این رزمایش در شهرک‌های یهودی‌نشین «عیناو» و «القناة» واقع در منطقه کرانه باختری در حال برگزاری است. ناو هواپیمابر آمریکایی « USS Iwo jima » فوریه (ماه گذشته) از فلوریدا راهی فلسطین اشغالی شد، این ناو پس از حدود ۲ هفته به بندر حیفا رسید، ناو مذکور حامل ۳۰ جنگنده و بالگرد جنگی و ۲۵۰۰ سرباز نیروهای ویژه آمریکا بود.
در این میان اتحادیه عرب طی نشستی در قاهره، به مناسبت "روز میراث عربی" قدس را به عنوان "پایتخت دائمی میراث عربی" انتخاب کرد. در همین راستا، خلیل قراجه الرفاعی، رئیس موسسه احیای میراث قدس و تحقیقاتی اسلامی اعلام کرد که اتحادیه عرب، قدس را به عنوان "پایتخت دائمی میراث عربی" انتخاب کرده‌ است. این تصمیم پس از برگزاری مراسمی در مقر اتحادیه عرب با حضور محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف، سفیر بدرالدین العلالی، معاون دبیرکل امور اجتماعی و نیز شماری از نمایندگان کشورهای عربی گرفته شد.

کد مطلب: 103700
 
Share/Save/Bookmark