میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۸
 
 
توقف پروژه‌های شهری در دوران ریاست نجفی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به توقف پروژه‌های شهری در دوره نجفی اشاره کرد و گفت: اینکه برخی از پروژه‌های دوران قالیباف نیمه‌کاره رهاشده و اجرا نمی‌شود از موضوعاتی است که شهردار و شورای پنجم باید به آن پاسخ دهند.
سید‌ابوالفضل موسوی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: به نظر می‌رسد شهرداری تهران هنوز دوره شناخت را طی می‌کند و به قول معروف هنوز جا نیفتاده و کمیسیون عمران مجلس هم منتظر عملکرد صد روزه شهرداری است.
موسوی با اشاره به اینکه نجفی قرار بود گزارش صد روزه‌ای از عملکردشان به کمیسیون ارائه دهند تا وضعیت شهر و شهرداری مشخص شود، بیان کرد: بعد از این زمان می‌توان عملکرد شهردار جدید را مورد بررسی قرار داد. وی همچنین به توقف پروژه‌های شهری اشاره کرد و با اشاره به اینکه شهرداری موظف است دلایل این اتفاق را به اطلاع نمایندگان مجلس برساند، افزود: اینکه برخی از پروژه‌های دوران قالیباف نیمه‌کاره رهاشده و اجرا نمی‌شود از موضوعاتی است که شهردار و شورای پنجم باید دلایلش را تشریح کنند آن هم با استدلال قوی. یقینا هر پروژه‌ای که آغاز شده و اکنون متوقف می‌شود از قبیل متروی تهران یا نمایشگاه کتاب و... باید با ذکر دلایل متقن انجام شود، دلیلی به مراتب قوی‌تر از انجام پروژه.
عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر پیمانکاران قرارگاه خاتم وارد پروژه‌ای می‌شوند یا محدود و متوقف می‌شوند دلایل ورود و خروجشان باید آنقدر قوی باشد که قابل تایید نمایندگان و مردم باشد. برای همین هم ما منتظر استدلال‌های شهرداری تهران در تغییر رویکردها هستیم. پس از ذکر این دلایل است که می‌توانیم مقایسه‌ای بین رویکردهای قدیم و جدید مدیریت شهری تهران داشته باشیم.
موسوی با انتقاد از عملکرد مدیران جدید در اتهام‌زنی و مسموم کردن فضای خدمت در کشور تصریح کرد: متاسفانه در سیستم‌های دولتی کشور همواره سعی و خطا وجود داشته که از آفات مدیریت کشور به شمار می‌رود. هیچ نهادی نیست که مسئول جدید، روند مدیر قبلی را بدون غر زدن و متهم کردن ادامه دهد و با انجام اصلاحات، پروژه‌های خوب را به پایان برساند. بنده تاکنون کمتر شاهد چنین رفتاری در بین مدیران اجرایی کشور بوده‌ام، اولین اظهارنظر مدیران جدید ویرانه خواندن نهادی است که وارد آن می‌شوند. موضوعی که همه جناح‌های سیاسی به نوعی آن را نشان داده‌اند و به هیچ وجه برای مردم قابل پذیرش نیست. مردم دیگر توان شنیدن و مطرح کردن چنین دیدگاه‌هایی را ندارند.
وی افزود: مردم شاهد عملکرد مدیران هستند و همواره مدیران را مورد قضاوت قرار می‌دهند؛ از این‌رو بهتر است مدیران همانند مشعل‌داران المپیک مشعل خدمت‌گزاری را بدون توقف، غرزدن و اتهام‌زنی به دست هم برسانند چراکه مردم به عملکرد جمعی مسئولین رای می‌دهند.

کد مطلب: 103070
 
Share/Save/Bookmark