میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
یمنی‌ها بر ادامه مقاومت و رونمایی از دستاوردهای جدید دفاعی تاکید کردند
ناتوانی سلاح‌های آمریکایی و انگلیسی در حمایت از سعودی
ناتوانی سلاح‌های آمریکایی و انگلیسی در حمایت از سعودی
 

در واکنش به اخباری درباره اعزام نیروهای انگلیسی و سلاح‌های آمریکایی به عربستان، سخنگوی جنبش انصارالله یمن ضمن تاکید بر ادامه مقاومت و تحقق دستاوردهای جدید دفاعی یمن، گفت که هیچ سلاح آمریکایی و انگلیسی و یا قدرت دیگری قادر به حمایت از رژیم سعودی نخواهد بود.
محمد عبدالسلام گفت که توقف جنگ علیه یمن و رفع محاصره آن، امنیت از دست رفته عربستان را به این کشور بازخواهد گرداند.ارتش یمن دوشنبه هفته گذشته با موشک «قدس ۲» پالایشگاه آرامکو در شهر جده عربستان سعودی را هدف قرار داد.یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یگان موشکی ارتش موفق شد با استفاده از موشک قدس ۲ ایستگاه توزیع نفت شرکت نفتی آرامکو عربستان را در بندر جده هدف قرار دهد.بر اساس بیانیه ای که بامداد دوشنبه از سوی سخنگوی نیروهای مسلح یمن منتشر شد این حمله موشکی که با استفاده از موشک های هدایت پذیر قدس ۲ انجام شد موفقیت آمیز بود.
سریع تاکید کرد که موشک دقیقا به محلی که از پیش تعیین شده بود اصابت کرد و خودروهای آتش نشانی و آمبولانس ها به طرف محل اصابت در رفت و آمد هستند.
وی تصریح کرد که این حمله در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده نیروهای مسلح مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق خاک عربستان انجام شد.عبدالسلام افزود: تنها با توقف تجاوز به یمن و رفع محاصره، عربستان سعودی می‌تواند امنیت گم‌شده خود را بازیابد.وی خطاب به ریاض تأکید کرد: تنها با آشتی با همسایگان می‌توانید خود را از عواقب تجاوز حفظ کنید.عبدالسلام همچنین در واکنش به بیانیه شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرده بود که صلح و امنیت در شبه جزیره عربستان منوط به توقف تجاوز ائتلاف آمریکایی-سعودی علیه یمن است.شورای امنیت ملی آمریکا دیروز عملیات اخیر نیروهای مسلح یمن در هدف قرار دادن تاسیسات نفتی آرامکو در شهر «جده» عربستان سعودی را محکوم کرد.
لازم به ذکر است جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی در چند نوبت مناطقی از شهر صنعا پایتخت را هدف حملات شدید خود قرار داد.جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی در چند نوبت مناطقی از شهر صنعا پایتخت را هدف حملات شدید خود قرار داد.
خبر دیگر آنکه نماینده جنبش انصارالله یمن در عراق از دولت این کشور خواست تا برای حل بحران یمن و رنج مردم آن به دلیل تجاوزهای سعودی، دست به کار شود و به عنوان یک میانجی وارد عمل شود.
«محمد القبلی» نماینده جنبش انصارالله یمن در عراق، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی از بغداد خواست تا برای حل بحران یمن و پایان دادن به رنج ملت این کشور به دلیل تجاوز ائتلاف سعودی، وارد عمل شود زیرا عراق یک کشور محوری در کلیه مسائل خاورمیانه محسوب می‌شود.به نوشته پایگاه خبری «المعلومه»، وی طی یک گفت‌وگوی تلویزیونی تصریح کرد: درخواست وزارت خارجه عراق برای پایان دادن به اختلافات یمن منصفانه بود اما این وزارتخانه با عدم محکوم کردن تجاوز به یمن موفق عمل نکرد. در این میان منابع یمنی از تشدید درگیری‌ها بین نیروهای وابسته به امارات و عربستان سعودی در جنوب یمن و کشته شدن پنج نفر از جمله دو فرمانده متحد وابسته به امارات خبر دادند.

کد مطلب: 116274
 
Share/Save/Bookmark