میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۱
 
 
مردم یمن ضمن ادامه مبارزه با متجاوزان تاکید کردند
تبلور ظلم یزید زمان در ائتلاف عربستان - آمریکا

مردم صعده یمن به خیابان‌ها آمدند و ضمن تجدید پیمان با شهدای مبارزه با متجاوزان به کشورشان تأکید کردند که عربستان امروز مانند یزید خون مردم بی‌گناه یمن را می‌ریزد، ولی ملت یمن تا پیروزی ایستادگی خواهند کرد.
این راهپیمایی با وجود پرواز جنگنده‌های سعودی با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد و شرکت‌کنندگان شعارهای آزادی‌خواهانه‌ای سر دادند. شبکه خبری المسیره گزارش داد که تظاهرات‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی بر مظلومیت امام حسین(ع) صحه گذاشتند.
تظاهرات‌کنندگان شعارهایی مانند «عهد ما عاشوراست، و در مسیر شهدا حرکت می‌کنیم»، «آنچه سبب کشتار نیکوکاران شده، انحراف در مسیر است»، «عاشورا روز آزادگان و انقلابی علیه استکبار است» و «یک روز هم خوار نمی‌شویم» را سر دادند. «محمد جابر عوض» رئیس شورای محلی استانداری صعده تأکید کرد که یزید زمان مجددا خون مردم یمن را مانند خون امام حسین می‌ریزد ولی «انقلاب ما تا پیروزی ادامه خواهد داشت و گزینه‌ای جز پیروزی نداریم».
در این تظاهرات بیانیه‌ای نیز قرائت و در آن تأکید شد که محرم همه ساله یادآور شهادت امام حسین(ع) است و در آن بر حقانیت امام تأکید شد. در این بیانیه آمده است: ملت ما با فاجعه عاشورا دست و پنجه نرم می‌کند و ظلم یزید در ائتلاف متجاوز عربستان و آمریکا متبلور شده است... خون‌هایی که در یمن ریخته شده، همان خون‌هایی است که در کربلا ریخته شده است. در این بیانیه با اشاره به اینکه امام حسین ع) رهبر امت است، تأکید شد که جانفشانی ملت یمن در مقابله با اعراب در امتداد جانفشانی‌های امام حسین(ع) در کربلاست.
در همین حال رهبر انصارالله یمن، با تأکید بر وحدت گروه‌های یمنی گفت که جنبش انصارالله جلوی طرح‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه ایستاده است. سید «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن، در سخنان خود به مناسبت عاشورای امام حسین(ع) با تأکید دوباره بر مقاومت در برابر آمریکا و اسرائیل، همه گروههای یمنی را به وحدت دعوت کرد. الحوثی سپس گفت: در برابر طرح‌های آمریکایی و قدرت‌های تکفیری در منطقه ایستاده‌ایم و بر موضع خود در حمایت از مردم فلسطین در مواجهه با اسرائیل تأکید می‌کنیم؛ همچنین همواره در کنار نیروهای مقاومت در لبنان و فلسطین هستیم.
از سوی دیگر معاون سخنگوی ارتش یمن تأکید کرد که پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی در اریتره در تیررس موشک‌های یمنی قرار دارد.

کد مطلب: 101171
 
Share/Save/Bookmark