میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱
 
 
شنبه‌های ضد نظام سرمایه‌ در فرانسه وارد ابعاد جدیدی می‌شود
پیوستن معترضان سفیدپوش به جلیقه‌زردها
پیوستن معترضان سفیدپوش به جلیقه‌زردها
 

آمریکا در حالی ادعای ناجی بودن سر می‌دهد که اسناد و شواهد واهی بودن این ادعا را آشکارتر می سازد چنانکه گزارش های بین المللی حاکی است، میراث شوم مواد شیمیایی و سمی به جا مانده از تسلیحات کشتار جمعی آمریکا در میان نوزادان عراق و غزه و هم اکنون در یمن، موجب به دنیا آمدن نوزدان ناقص الخلقه در این مناطق شده است
پس از گذشت بیش از یک ۱۵ سال از یورش نظامی آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ ، پژوهش جدید به عمل آمده، نشان داد که نوزادانی که اکنون در این کشور متولد می شوند، به دلیل آثار ناشی مواد شیمیایی و سمی در بمب های آمریکایی شلیک شده به مناطق مختلف عراق، با نواقص جسمی متولد می شوند. تیم پژوهشگران پزشکی مستقل تاکید کرد که مشکلات ناشی از ناقص الخلقه بودن در میان آن دسته از کودکان عراقی ثبت شده که در نزدیکی پایگاه هوایی «طلیل» به دنیا می آیند. این پایگاه توسط ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا اداره می شود.
روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن در همین زمینه آورده است بر اساس تحقیق یاد شده، کودکان مزبور از بروز مشکلات در دستگاه عصبی خود و بیماری های قلبی و دست و پای معیوب و فلج و یا نداشتن دست و پا رنج می برند و در بدن همه آنها میزان خاصی از تشعشعات اورانیوم یافت شده است.« موزجان ساوابیاساوانی» یکی از پژوهشگران برجسته این تحقیق در این ارتباط به القدس العربی گفت: تمامی آزمایش های انجام شده از سطح بالای اورانیوم در جسم کودکان معلول عراقی حکایت می کند. وی افزود: عملیات نظامی آمریکا در بردارنده تاثیر منفی فزآینده ای بر سلامت جسمی و روانی شهروندان عراقی است و به هر میزان که شهروندان عراقی به پایگاه نظامی آمریکا نزدیک باشند به همان میزان درصد اورانیوم و معلولیت ها در کودکان متولد شده آنان بیشتر است .
این جنایات در حالی صورت می‌گیرد که آمریکا همچنان به دخالت در امور عراق ادامه می‌دهد که وضعیت بحرانی کنونی در این کشور برگرفته از همین رفتارهاست. بخشی از این اقدامات در قالب بدبین کردن مردم به نیروهای بسیج مردمی تشکیل می دهد حال آنکه سازمان «الحشد الشعبی» عراق در بیانیه‌ای تاکید کرد که نیروهای این سازمان در هیچ عملیات یا فعالیتی علیه معترضان برای مقابله با خشونت‌ها در جریان اعتراضات در داخل شهرهای عراق مشارکتی نداشته است.این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: تا به این لحظه الحشد الشعبی هیچ عملیات امنیتی میدانی برا حفاظت از جان معترضان یا مقابله با اقدامات خشونت بار در داخل شهرها حضور نداشته است و اظهارات برخی مقامات استان نجف اشرف درباره اینکه قربانیان حوادث اخیر این شهر به دلیل برخورد گروه «سرایا عاشوراء» با آنهاست اصلا صحت ندارد و کاملا واضح است که برای فرار از مسئولیت در قبال این حوادث بیان می‌شود.
«فواد الیاسری» استاندار نجف نیروی امنیتی ویژه حفاظت از آرامگاه محمدباقر الحکیم را متهم کرد که با آتش گشودن به روی معترضان ده‌ها نفر را کشته یا زخمی کرده است.برخی شبکه های اجتماعی هم در تلاش برای پخش شایعاتی مختلف علیه الحشد الشعبی هستند تا آن را به سرکوب معترضان متهم کنند. خبر دیگر آنکه سخنگوی دفتر رسانه‌ای نخست وزیر عراق از صدور احکام جدیدی علیه برخی دیگر از مقامات ارشد این کشور به اتهام فساد طی روزهای آتی خبر داد. در این میان عزت الشابندر نماینده سابق پارلمان عراق ضمن تکذیب نامزدی برای نخست‌وزیری این کشور، گفت که استعفای «عبدالمهدی» به بحران پایان نخواهد داد.

کد مطلب: 111819
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۰۰:۴۵:۰۱
اگر در ایران این اتفاقات میافتاد قتل عامها به ده ها هزار نفر میرسید. بهانه هم به خطر افتادن انقلاب بود. انقلاب فرانسه با بیش از دویست سال از هم نمی پاشد ولی مردمی ترین انقلاب تمام دورانهای جهان بدلیل نفوذیهای ضد اسلام بنام اسلام از هم می پاشد.