میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۳
 
 
سیاست مجازی
افتضاح ترامپ

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در توییتی نوشت: شورای امنیت تلاش عریان آمریکا برای انحراف شورا را رد کرد. بیشتر اعضای این شورا بر ضرورت اجرای کامل برجام و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها تاکید کردند. یک افتضاح دیگر برای سیاست خارجی دولت ترامپ.

استفراغ!
داریوش سجادی فعال رسانه‌ای مقیم امریکا در کانال تلگرامی خود نوشت: نکته مُحیرالعقول در اغتشاشات اخیر ایران جوگرفتگی رضا پهلوی و مادرش فرح دیبا آخرین بقایای سلطنت معزول پهلوی بود که فرصت‌طلبانه خود را در مقام سخنگوی ملت ایران نشاندند و ضمن فراخوان‌هایی خطاب به ایرانیان امریه مبارزاتی صادر فرمودند! مزید اطلاع این بزرگواران می‌بایست معروض داشت: شاید بخش‌هایی از مردم ایران زیر فشار بحران معیشت تحت فشار و استیصال باشند. اما عزیزان! هیچ ملتی استفراغ خود را نمی‌خورد!

مقابل مردم متعهدانه‌تر عمل کنیم
حسین امیرعبداللهیان دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین‌الملل با اشاره به حوادث اخیر در برخی شهرها و با بیان اینکه وجود رهبری بی‌نظیر و مردم فهیم و بصیر از سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی ایران بشمار می‌رود، نوشت: یک بعد مشکلات اقتصادی کشور به رفتار خصمانه کاخ سفید با جمهوری اسلامی ایران بر می‌گردد، ولی همه ما در قوای سه گانه کشور در مقابل مردم باید مسئولانه‌تر، متعهدانه‌تر و دلسوزانه‌تر باشیم تا شکافی برای بازی دشمن ایجاد نشود. مداخلات فعال و شکست خورده مثلث آمریکا، سعودی و تل‌آویو بار دیگر اثبات کرد که ایران مقتدر است و همانند لیبی و افغانستان جولانگاه آمریکا نیست. نتیجه مداخلات آمریکا و متحدین در منطقه، رشد فزاینده تروریسم و ناامنی جهانی است اما نتیجه اقدامات سازنده جمهوری اسلامی ایران و متحدین، شکست داعش و امنیت منطقه و تضمین امنیت بالای ایران اسلامی است. بازخوانی مداخلات گستاخانه اخیر آمریکا و همراهانش نشان می‌دهد که اغتشاشات هفته گذشته در چند مرحله طراحی شده بود؛ اول، تحریک جوانان، ایجاد اغتشاش و ناامنی و کشته‌سازی. دوم، ورود فعال منافقین به صحنه و تشدید کشتار و اقدامات گسترده مسلحانه و سوم، هدایت عوامل تروریستی شکست خورده داعش در منطقه به سمت جمهوری اسلامی ایران. هوشیاری مردم و اقدام به موقع دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، نقشه دشمن را شکست اما باید با حفظ وحدت و همدلی، ایران اسلامی را به اوج قله‌های پیشرفت و رفاه رساند.

کد مطلب: 102621
 
Share/Save/Bookmark
 


مجید
۱۳۹۶-۱۰-۱۷ ۰۲:۴۶:۲۱
رضا پهلوی و مادرش فرح دیبا آخرین بقایای سلطنت معزول پهلوی مگر هنوز زنده هستند مادر فولادزره خجالت نمیکشد دوباره حرف می زند رضا گودن خودکشی نکرده است