میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
 
 
ارتش اشغالگر فلسطینیان را زیر آتش گرفت
ادعاهای صهیونیست‌ها برای بمباران غزه

ارتش صهیونیستی در حالی با بیش از ۱۰۰ حمله غزه را هدف قرار داد که در توجیه این کشتار ادعا کرده تیم تحقیقاتی ارتش رژیم صهیونیستی بعد از ارزیابی‌های اولیه اعلام کرد که شلیک راکت‌ها به سمت تل‌آویو، احتمالا بر اثر اشتباه انسانی و حین عملیات تعمیر و نگهداری تسلیحات مقاومت بوده است.
در آغازین دقایق دیروز منابع محلی از شلیک شدن دو راکت به تل‌آویو از سوی نوار غزه خبر دادند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از همان ابتدا انگشت اتهام را به سمت حماس گرفته و نیروی هوایی این رژیم نیز حملاتی را علیه غزه آغاز کرد. بعد از بیانیه‌های جداگانه حماس و جهاد اسلامی مبنی بر اینکه شلیک راکت کار آنها نبوده و تاکید آنها بر پایبندی به توافق اخیر آتش‌بس، رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که احتمالا شلیک این راکت‌ها اشتباهی بوده است.
به نوشته روزنامه «هاآرتص» تیم تحقیقات ارتش اسرائیل می‌گوید که بعد از بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیده در حالی که هیأت‌های گروه‌های مقاومت فلسطینی مشغول ملاقات با میانجی‌های مصری بودند، دو فروند راکت «فجر اِم۷۵» حین عملیات تعمیر و نگهداری به اشتباه شلیک شده‌اند. با این حال اما ارزیابی تیم تحقیقاتی ارتش صهیونیستی مانع حملات هوایی این رژیم به نوار غزه نشد و به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، حدود ۱۰۰ نقطه متعلق به حماس در نوار غزه، هدف قرار گرفتند. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد درپی این حملات، فقط چهار نفر به صورت سطحی دچار جراحت شدند.
بالگردهای رژیم صهیونیستی چندین نقطه در جنوب نوار غزه را هدف حمله قرار دادند و دقایقی بعد هم صدای انفجار در یک شهرک صهیونیست‌نشین در حومه غزه شنیده شده است. بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی مناطق جنوبی نوار غزه از جمله بندر شهر «خان یونس» و شهرک پیش‌تر صهیونیست‌نشین «نتزاریم» را هدف حمله قرار داده‌اند.
دانشگاه شهر الزهرا، یک ایستگاه پلیس و ساختمانی در منطقه «الواحه» در غرب شهر غزه از دیگر اهدافی است که مورد حمله بالگردهای رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی تأیید کرده است که این رژیم چند نقطه در نوار غزه را هدف حمله هوایی قرار داده و رسانه‌های اسرائیلی نیز ادعا کرده‌اند که مناطق هدف‌گرفته شده، ساختمان‌های متعلق به حماس هستند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ساعتی پس از واکنش اولیه‌اش، گفت اذعان کرد که حملات راکتی امشب به تل‌آویو، «غافلگیرکننده» بوده است.
خبر دیگر از فلسطین آنکه مقام‌های ارشد تشکیلات خودگردان و فتح تغییر لحن آمریکا درباره جولان سوریه را محکوم و اعلام کردند، فرستاده آمریکا به نماینده کمپین انتخاباتی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تبدیل شده است. وزارت امور خارجه آمریکا برای اولین بار در گزارش حقوق بشری خود بلندی‌های جولان را به جای آنکه منطقه‌ای اشغال شده توصیف کند آن را منطقه‌ای تحت کنترل اسرائیل توصیف کرده است.
«صائب عریقات» مقام ارشد مذاکره‌کننده فلسطینی و عضو ارشد فتح در واکنش به این موضوع اعلام کرد، «جیسون گرینبلت» فرستاده رئیس‌جمهور آمریکا در امور منطقه، به صورت رسمی به رئیس کمپین انتخاباتی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و حزب وی «لیکود» تبدیل شده است. خبر دیگر آنکه در ادامه تجاوزات به مسجدالاقصی، ۲۰۰ شهرک‌نشین صهیونیست به صورت غیرقانونی وارد این مکان مقدس شدند.

کد مطلب: 108328
 
Share/Save/Bookmark