میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۵
 
 
عباسعلی کدخدایی عنوان کرد؛
دیدار با هیات تایلندی موثر بود

سخنگوی شورای نگهبان با بیان این‌که سفر هیات تایلندی در شهر شیراز امروز شنبه به پایان می‌رسد، ضمن تشریح اهداف و دستاوردهای سفر این هیئت به کشورمان، دیدارهای مختلف این هیات را ارزیابی کرد.
به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی درباره دستاوردها و اهداف سفر هیئت دادگاه قانون اساسی تایلند به کشورمان و دیدارها و ملاقات‌های این هیئت توضیح داد: اعضای دادگاه قانون اساسی تایلند درخواست کرده بودند که از ایران بازدید داشته باشند، این بازدید در راستای بازدیدهایی بود که از کشورهای مختلف دارند.
وی افزود: براساس آن‌چه اعلام شد هر ساله سفری را به کشورهای مختلف دارند و از تجارب آن‌ها در جهت قانون اساسی و دادرسی‌های اساسی استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: آقایان در وزارت خارجه و سفیر ما در کشور تایلند اصرار داشتند که این سفر می‌تواند در توسعه روابط میان ایران و تایلند موثر باشد، به همین دلیل ما این موضوع را در شورای نگهبان مطرح کردیم. اعضا هم پذیرفتند که درخواست تایلند را بپذیرند. البته این پروسه چند ماهی هم در جریان بود.
سخنگوی شورای نگهبان درباره اعضا و دیدارهای مختلف این هیات توضیح داد: هیاتی از دادگاه قانون اساسی، دو نفر از قضات و رئیس این دادگاه، دو نفر از قضات عالیرتبه دادگاه اداری و دیوان عالی کشور و کارشناسان و مشاورینی که این دادگاه را در جریان رسیدگی‌ها کمک می‌کنند، در این هیات حضور داشتند.
وی در این‌باره ادامه داد: با دبیر شورای نگهبان در روز دوشنبه و با دادستان کل کشور، رئیس دیوان عدالت اداری و دیوان عالی کشور در روز سه‌شنبه، ملاقات داشتند. در روز سه‌شنبه در جلسه هیئت عمومی دیوان عالی کشور حضور داشته که در اینباره خیلی ابراز رضایت کردند. روز چهارشنبه هم با اعضای شورای نگهبان ملاقات داشتند. همچنین در جلسه رسمی شورای نگهبان نیز حضور داشتند.
وی با بیان این‌که «هیات تایلندی درخواست داشتند که در دو شهر شیراز و اصفهان ملاقات‌هایی را داشته باشند»، تصریح کرد: دیدارها در تهران و اصفهان انجام شد. ملاقات با مقامات قضایی استان و هم بازدید از مجتمع قضایی انجام شد. شنبه هم در شهر شیراز این ملاقات‌ها انجام شد که پایان سفر این هیئت تایلندی خواهد بود.
کدخدایی درباره دستاوردهای این دیدار گفت: این هیات در مذاکراتی که انجام شد اظهار رضایت می‌کردند. نکاتی را مطرح می‌کردند که برای همکاران ما قابل توجه بود و مطالبی را هم در شورای نگهبان و هم در ملاقات با مقام قضایی از سوی ما مطرح می‌شد که از تجارب همکاران ما استفاده می‌کردند. در مجموع همان‌گونه که دوستان وزارت خارجه هم ارزیابی کردند این دیدار در جهت توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌تواند بسیار موثر باشد. ضمن این‌که تجارب دو کشور هم در حوزه شورای نگهبان و دادگاه قانون اساسی تبادل شد و دو طرف در این حوزه تجارب جدیدی را به دست آوردند.

کد مطلب: 100065
 
Share/Save/Bookmark