میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳
 
 
وعده جدید آقای رئیس‌جمهور:
کالاهای اساسی گران نمی‌شود
کالاهای اساسی گران نمی‌شود
 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تمام نیازمندی‌های کشور را با ارز ۴۲۰۰تومانی وارد کرده و تمام کالاهای اساسی به همان قیمت قبل باقی می‌ماند، گفت: اگر کسی بخواهد به پیمان با ملت ما خیانت کند، عواقبش پای آن‌ها را می‌گیرد.
حسن روحانی در دیدار عمومی با مردم آذربایجان‌شرقی در ورزشگاه تختی باغ‌شمال تبریز، با اشاره به اینکه مردم آذربایجان قهرمان، مردمی غیور و دلاور هستند که همواره ستون اصلی ایران عزیز بوده‌اند، اظهار داشت: از اردیهشت پارسال وعده دادیم امنیت، آرامش و آزادی و پیشرفت را به‌عنوان ۴ شعار اساسی پیگیری می‌کنیم. رئیس جمهور تصریح کرد: امروز به‌برکت دلاوری‌های سپاه غیور، ارتش، بسیج ایثارگر شاهد امنیت مثال‌زدنی ایران هستیم.

دولت پای وعده‌هایش ایستاده است
رئیس جمهور ادامه داد: ما به آذربایجان برای دریاچه ارومیه، فرهنگ و زبان ترکی، ارتقای ورزش و تیم تراکتور وعده‌هایی داده‌ایم که پای وعده‌های خود ایستاده‌ایم. وی با یادآوری اینکه "قرار و وعده ما آرامش بود"، اضافه کرد: دولت از آرامش زندگی و آرامش بازار حفاظت می‌کند و به مردم قول می‌دهم توطئه آمریکا و صهیونیست‌ها و برخی مرتجعین عرب در منطقه در پیشرفت ایران عزیز تأثیری نگذارد.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه آن‌هایی که در کاخ سفید نشسته‌اند بدانند چه به تعهدات‌شان، تمدن‌شان و انسانیت‌شان پایبند باشند یا نباشند، دولت ایران به‌نمایندگی از ملت ایران با هرگونه توطئه آن‌ها با قدرت و قاطعیت برخورد می‌کند، گفت: هیچ‌کس این ملت بزرگ را نمی‌تواند مأیوس کند و امید آینده را از ملت بگیرد.
روحانی ایران امروز را از هر زمان دیگر مقتدر‌تر دانست و افزود: اما اگر کسی بخواهد به پیمان با ملت ما خیانت کند، عواقبش پای آن‌ها را می‌گیرد چراکه ملت و دولت ایران برای هر مرحله‌ای از اقدامات آن‌ها برنامه دارد و مشکلی را پیش‌ِرو نداریم.

تمام کالاهای اساسی به همان قیمت قبل باقی خواهد ماند
وی با تصریح به اینکه "اگر مشکلی داریم با دست پرکفایت ملت ایران حل‌و‌فصل می‌کنیم"، ابراز داشت: برای آرامش مردم تصمیمات قاطع و محکمی در مورد ارز کشور اتخاذ کردیم، کسی نگران واردات و صادرات نباشد، کسی نگران کالاهای مورد نیاز کشور نباشد، در برابر توطئه خارجی و برخی کوته‌فکران در داخل برنامه‌ریزی کردیم و تمام نیازمندی‌های کشور را با ارز ۴۲۰۰تومانی وارد کرده و تمام کالاهای اساسی به همان قیمت قبل باقی خواهد ماند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه "واردات در پارسال اگر ۵۰ میلیارد دلار بوده و اگر امسال ۶۰ میلیارد دلار باشد و خدمات ما از ۱۰ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار برسد، در مورد ارز نگرانی نداریم"، اظهار کرد: مسیر ما مسیر توسعه بوده و دولت متعهد به حل مشکلات موجود در این مسیر است.
روحانی با یادآوری اینکه "در سفر گذشته ۲۳ طرح قول دادیم و بیش از قول خودمان اعتبار گذاشتیم"، اضافه کرد: از ۲۳ طرح سفر قبل که وعده دادیم، ۱۸ پروژه عملی شده و ۵ پروژه در دست اجرا‌ست و دولت متعهد است که این پروژه‌ها را تا پایان ادامه دهد.
وی خاطر‌نشان کرد: می‌دانم بزرگراه تبریز اهر جزو وعده‌ها بوده که ۵۰ درصد عملی بوده و بقیه در دست اجرا‌ست ولی ۹۰ میلیارد اعتبار قول داده بودیم اما ۱۰۴ میلیارد پرداخت کردیم و باقیمانده آن به‌عهده ماست و انجام می‌دهیم.

احیای دریاچه ارومیه تعهد دولت است
رئیس جمهور، با تأکید بر‌ اینکه احیای دریاچه ارومیه تعهد دولت است، ابراز داشت: اگر تلاش‌های دولت یازدهم و دوازدهم از سال ۹۲ نبود، شهریور ۹۶ چیزی به‌نام دریاچه ارومیه نداشتیم. اگر روند دریاچه ارومیه روند گذشته بود، سال گذشته دریاچه ارومیه خشک شده بود.
وی ادامه داد: امروز اعلام می‌کنم دولت یازدهم ۲۲۰۰ میلیارد تومان برای دریاچه ارومیه هزینه کرده است، بنابراین به شما قول می‌دهم دریاچه ارومیه به‌عنوان نگین ایران باقی خواهد ماند. رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مسئول قبلی ستاد احیا که امروز معاون رئیس‌جمهور شده است، قول داده تا پایان دولت دوازدهم ارتفاع آب دریاچه ارومیه ۱ متر افزایش یابد تصریح کرد: تا جایی که در توان داشته باشیم به وعده‌های خود عمل می‌کنیم. تسنیم

کد مطلب: 104089
 
Share/Save/Bookmark