میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
وزارت دفاع 3 فروند جنگنده جدید کوثر را به نهاجا تحویل داد
ادامه راه پیشرفت‌های موشکی در ساخت جنگنده بمب افکن
ادامه راه پیشرفت‌های موشکی در ساخت جنگنده بمب افکن
 

در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران همچنان تحت تحریم‌های تسلیحاتی قرار دارد و با وجودی که آمریکا تلاش کی‌کند مانع اجرای لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران شود، نیروهای مسلح کشورمان د راه پیشرفت در زمینه تحهیزات و تسلیحات نظامی پیشرو هستند و تحریم‌ها نتوانسته است مانعی بر سر راه تلاش و پیشرفت در این زمینه شود.
نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز افتخار این را دارند که همه تجهیزات و اداوات نظامی را برای نیروهای مسلح، در داخل تولید می‌کنند و هیچگونه وابستگی به کشورهای خارحی ندارند. پیشرفت‌های موشکی که یکی از بهترین تصمیمات و اقدامات ایران برای خودکفایی و ارتقاء توان موشکی بود، توانسته است به عرصه‌های بزرگی دست یابد که باعث شده تا دشمنان از این قدرت موشکی واهمه داشته باشند و همین توانمندی‌ها عاملی بازدارنده در مقابل طمع دشمنان است.
نکته قابل توجه که اهمیت زیادی هم دارد، این است که دیگر نهادها و سازمان‌ها نیز باید از الگوی پیشرفت‌های نظامی تبعیت کنند و راهی را که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته‌اند،‌چراغ راهی برای خود بدانند.
نیروهای مسلخ با عواملی چون مدیریت جهادی و تفکر انقلابی همراه با تعهد و تخصص توانسته‌اند به این مقطع از پیشرفت‌های نظامی و دفاعی دست یابند در حالی که تحریم‌‌های تسلیحاتی از تحریم‌های اقتصادی شدیدتر بوده است. جمهوری اسلامی ایران با تکا به توانمندی‌های دانشمندان و متخصصین جوان داخلی علاوه بر پیشرفت در زمینه موشکی، ‌در زمینه ساخت و طراحی جنگنده بمب افکن نیز تلاش کرده و توانسته است با وجود پیچیدگی‌های خاص این بخش از تسلیحات نظامی؛‌دستاوردهای بزرگی داشته باشد.
همزمان با تشدید فشارهای آمریکال برای جلوگیری از لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران،‌وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ۳ فروند دیگر از جنگنده بمب‌ افکن‌های ساخت داخل را تحویل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران داد. وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح پنجشنبه ۳ فروند جنگنده جدید کوثر ساخت ایران را به نیروی هوایی ارتش تحویل داد.
در این مراسم که در پایگاه هوایی اصفهان برگزار شد،علاوه بر امیر حاتمی وزیر دفاع و سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر خلبان نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند. امیر حاتمی پس از تحویل رسمی این ۳ جنگنده به ارتش طی سخنانی اظهار داشت: بعد از اینکه در ۳۱ مرداد ۹۷ اولین فروند جت پیشرفته ایرانی کوثر رونمایی و تحویل نیروی هوایی شد و در آبان همان سال خط تولید این جت رونمایی شد، اکنون شاهد رونمایی از ۳ فروند هواپیمای تولید شده از این مدل هستیم که نشان دهنده تلاش متخصصان عزیز ما در شرایط کرونایی است. وی افزود: ما در کنار ساخت این هواپیما به دستاوردهای بزرگی رسیدیم که برای کشور بسیاری ارزشمند است. امروز امکان ساخت همه زیرسامانه‌های کشور در حالی فراهم شده شرکت‌های مختلف دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور در حال همکاری با ما هستند و این نوید را به ما می دهند که ما در سکویی ایستاده‌ایم که تجهیزات پیشرفته تر هوایی را به زودی به عرصه تولید برسانیم.

کد مطلب: 114231
 
Share/Save/Bookmark