میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۷
 
 
دوشنبه خونین یمن با ده‌ها شهید و زخمی

بمباران منطقه «الجراحی» استان الحدیده واقع در غرب یمن توسط عربستان سعودی به کشته شدن ۹ شهروند یمنی از جمله ۳ زن منجر شد.
جنگنده‎های سعودی دو بار به منطقه الجراحی در استان الحدیده واقع در غرب یمن حمله کردند. شبکه خبری المسیره گزارش داد که در این حملات هوایی، ۹ نفر از شهروندان یمنی از جمله سه زن کشته شدند.
عربستان سعودی دیروز نیز به منطقه‌ مسکونی «عصر» در پایتخت یمن حمله هوایی کرده است که به دنبال آن ۱۱ نفر از غیرنظامیان یمنی کشته شدند. روز یکشنبه نیز عربستان سعودی منازل و مزارع شهروندان یمنی در منطقه «نهم» استان صنعاء را موشک باران کرد. عربستان سعودی روز یکشنبه با شلیک ۳۵ موشک «کاتیوشا» منازل مسکونی و مزارع شهروندان یمنی در منطقه نهم استان صنعاء را هدف قرار داد.
در حمله جنگنده‌های سعودی به صنعا ۱۳ غیر نظامی به شهادت رسیده یا مجروح شدند. صدها نفر از مردم یکی از شهرستانهای استان «ذمار» یمن، در اعتراض به تداوم حمایت‌های واشنگتن از نیروهای ائتلاف سعودی ، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. مردم شهرستان «عتمة» با برگزاری یک راهپیمایی و تظاهرات در روز یکشنبه با حضور شخصیت‌های برجسته این شهر، تداوم تجاوز ائتلاف آمریکایی - سعودی به یمن با وجود سپری شدن هزار روز از آن را محکوم کردند. با افزایش شکاف داخلی میان دولت مستعفی یمن و بعد از اعلام انتخاب رئیس هیأت پارلمانی شورای انتقالی جنوبی، عبدربه منصور هادی هم نقش اعضای شورای انتقالی جنوبی یمن در دولت خود را کاهش داد.«عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن در دولت «احمد عبید بن دغر» تغییراتی ایجاد کرد. بر اساس این خبر این تغییرات وزارت کشور، وزارت کشاورزی و آبیاری، وزارت نفت و معادن و وزارت حمل و نقل دولت مستعفی یمن را شامل شده است و سه استاندار هم تغییر کرده‌اند که دو تن از استاندارهای برکنار شده از اعضای «شورای انتقالی جنوبی» یمن هستند.
صندوق حمایت از کودکان ملل متحد با توجه به آسیب گسترده‌ای که در یمن متوجه کودکان شده است، از جنگ در یمن با عنوان جنگ علیه کودکان نام برد. صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) از جنگی که در یمن در جریان است با عنوان جنگی علیه کودکان یاد کرد. شبکه ORF اتریش، با اعلام این مطلب افزود که جنگ در یمن بیش از هزار روز به طول کشیده است.

کد مطلب: 102414
 
Share/Save/Bookmark