میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۴۹
 
 
نشست مطبوعاتي تنها لژيونر بسكتبال ايران حدادي: در NBA لقب من «اميد دهنده» است
حامد حدادي در جمع خبرنگاران حاضر در كنفرانس رسانه‌اي و در آغاز صحبت‌هايش در خصوص شروع عملكردش در رقابت‌هاي ليگ حرفه‌اي بسكتبال آ‌مريكا NBA گفت: نگاه من نسبت به بسكتبال عوض شده است.
حدادي كه به عنوان يكي از هفت بازيكن آسيايي حاضر در مسابقات NBA صحبت مي‌كرد، اظهار داشت: اوايل كارم كه با ليگ حرفه‌اي بسكتبال آمريكا رفتم ناآماده بودم چرا كه بعد از المپيك 10 روز استراحت داشتم و حداقل 10 روز نيز در دبي حضور داشتم اين شرايط باعث شد دستم به توپ بسكتبال نخورد من مسابقات پيش فصل را بد شروع كردم و اين احساس خوبي براي من نبود همين امر تا حدودي اطمينان مربيان را از من سلب كرد به طوري كه آنان در شروع به من اطمينان نداشتند اما با بازي‌هاي خوب من در برابر تيم‌هاي هيستون و اورلاندو به قول خودشان خوب بازي كردم.
او با بيان اين كه در ابتداي فصل او در بسكتبال نابود شده است، تصريح كرد: بعد از مدتي من به بازي در مسابقات ليگ توسعه فرستاده شدم و به اعتقاد خودم آن مسابقات به پيشرفت بسكتبال من خيلي كمك كرد، من در آن جا 11 بازي انجام دادم و با زبان انگليسي قوي‌تر دوباره به NBA آمدم. آن وقت بودم كه مربي ممفيس به من اعتماد كرد و نزديك به هفت و هشت بازي به من فرصت داد تا من با كمك خدا بتوانم خودم را به تيم ممفيس ثابت كنم. بعد از باخت‌هاي پي‌درپي تيم ممفيس بود كه سرمربي تيم عوض شد و با آمدن مربي جديد من باز موقعيتم را در تيم از دست دادم.
وي با بيان اين كه مجبور به بازگشت دوباره به رقابت‌هاي ليگ توسعه شده، خاطر نشان كرد: وقتي براي دومين بار به مسابقات توسعه NBA بازگشتم، نگاهم به بسكتبال عوض شد. به طوري كه احساس كردم بازگشت دوباره ام موثرتر از بار قبل بوده است اما من پيش از موعد دوباره به رقابت‌هاي NBA بازگشتم چرا كه با مصدوميت دو بازيكن تيم به حضور من در تيم ممفيس نياز پيدا شد. در آن زمان اوج عملكرد من در بازي مقابل دنور بود من در چهار دقيقه‌اي كه بازي كردم پنج امتياز و هفت ريباند آوردم و آن زمان بود كه نگاه همه نسبت به من عوض شد هم تماشاگران و همه مربيان.
وي در پاسخ به سوالي كه در خصوص اين كه مدت زمان حضور بازيكنان در شروع كار در مسابقات NBA چه ميزان است، ياد آور شد: وقتي من وارد مسابقات NBA شدم نزديك به 15 بازي سرمربي تيم به من آماده باش مي‌داد. بدون اين كه از من يك ثانيه استفاده كند. وقتي اين موضوع را با يكي از بازيكنان قديمي‌تر تيم در ميان گذاشتم او گفت خوشحال باش كه اين اتفاق براي 15 بازي افتاده است چرا كه به من مي‌گفتند آماده باش. در كل من خيلي خوش شانس بودم كه توانستم در همان سال اول بازي كنم.
حامد حدادي با بيان اين كه بهترين عملكردش برابر گلدن استيت بوده است، يادآور شد: در آن هشت دقيقه‌اي كه بازي كردم هر چه زدم به گل رفت. به طوري كه تمام روزنامه‌هاي آنجا نوشتند ايراني‌ها به وجود حدادي افتخار مي‌كنند اما وقتي روزنامه‌هاي ايران را ورق مي‌زدم هيچ كس از من چيزي ننوشته بود به طوري كه از بازي كردن در آمريكا پشيمان شدم .
وي در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران در خصوص اين كه كي براي ملحق شدن به تيم ممفيس به آمريكا بر مي‌رويد، خاطر نشان كرد: قرارداد من با باشگاه ممفيس دو ساله است ما پيش از شروع جديد دور مسابقات بايد در ليگ تابستاني بازي كنم. من30 خرداد به تمرينات در تيم ممفيس اضافه مي‌شوم و پس از انجام 10 بازي سنگين و فشرده براي حضور در مسابقات آسيايي چين به تيم ملي بسكتبال ملحق خواهم شد.
حدادي در مورد توافق بازيكنان ليگ NBA، با بازيكنان ساير قاره‌ها گفت: ورزش اول آمريكا بسكتبال است آن‌ها درست مثل ايران كه به فوتبال علاقه دارند و در خيابان‌ها فوتبال بازي مي‌كنند در امريكا در هر خياباني حلقه بسكتبال دارند و بازيكنان آن‌ها در همان جا شكل بسكتبال به خود مي‌گيرد. با اين حال اروپا هم در بسكتبال تا حدود زيادي موفق بوده است به طوري كه فدراسيون در مسابقات سال گذشته 9 بازيكن را در ليگ NBA داشت.
وي گفت: مسئولان تيمم هر بار به من توصيه مي‌كردند در آن جا ولخرجي نكنم به شخصه بازيكناني را ديده بودم كه در ابتدا با خريد سه تا چهار ماشين از موقعيت خوبي برخوردار بودند اما، با پايان دوران حرفه‌اي‌شان مجبور بودند براي تهيه غذا به كليسا‌ها مراجعه كنند.
حامد حدادي در پاسخ به سوال ايسنا، مبني بر تفاوت‌هاي حدادي قبل از NBAو حدادي بعد از NBA اظهار داشت: من پيش از حضور در مسابقات آمريكا، بازيكن بي‌نظمي‌بودم اما، حالا شرايط خيلي فرق كرده است به طوري كه حداقل 45 دقيقه قبل از تمرين و 30 دقيقه پس از تمرين من در سالن بسكتبال در حال آماده كردن خودم هستم. من در حال حاضر به بازي تيمي‌تر علاقه بيشتري پيدا كرده‌ام، سرعتم بالا رفته،‌ نگاهم به بسكتبال تغيير كرده و مي‌توانم به جرات بگويم كه پاس‌هاي منجر به گل زيادي را همراه با پرش‌هاي بيشتر دارم.
در اين ميان محمود مشحون با بيان اين كه حامد حدادي جايگاه خودش را نمي‌دانست خاطر نشان كرد: در بسكتبال حامد تغييرات عمده‌اي اتفاق افتاده است حامد پيش از اين به بسكتبال صرفا يك بازي نگاه مي‌كرد اما حالا چشم حيطه قهرماني نگاه مي‌كند. او امروز اگر پايش درد مي‌كند سعي مي‌كند آن را از چشم ديگران پنهان كند اين همان حامد حدادي است كه به سختي تمرين مي‌كرد و حالا به يك بازيكن ارزنده و ارزشمند تبديل شده است.
حامد حدادي "شكيل اونيل" را به عنوان الگوي كاريش معرفي كرد و گفت: آن قدر خوب تمرين مي‌كنم كه هيچ گاه شرمنده مردم ايران نشوم. او در پايان زمان خاتمه بسكتبال در NBA را نامعلوم خواند و گفت: در امريكا به من لقب اميددهنده داده‌اند به شخصه فكر مي‌كنم تا 28 و 29 سالگي اوج پختگي يك بسكتباليست است و من فكر مي‌كنم اگر خوب تمرين كنم و نسبت به كارم تمركز بيشتري داشته باشم مي‌توانم همچنان به فعاليتم در بسكتبال
ادامه دهم.
حدادي در خاتمه از عملكرد مربيان سابقش سعيد فتحي،‌ مهران شاهين فر،‌ تقدير كرد و اقدام محمود مشحون را در ايجاد برخي محدويت‌ها در دو سال گذشته مورد تمجيد قرار داد.
کد مطلب: 16481
 
Share/Save/Bookmark